logo strony

Czcionka

A

28 lut 2023
MORATEX w Radzie Doradczej europejskiego projektu ALIGNER

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” został zaproszony do uczestnictwa w Scientific, Industrial and Ethical Advisory Board – Radzie Doradczej europejskiego projektu o akronimie „ALIGNER”, dofinansowanego w ramach Programu Ramowego EU HORYZONT 2020 Research & Innovation programme, Grant Agreement no. 101020574. Projekt rozpoczął się w październiku 2021 roku i ma przed sobą kolejne dwa lata realizacji.

Projekt ALIGNER ustanowi forum wymiany wiedzy pomiędzy organami ścigania, policją i służbami odpowiedzialnymi za egzekwowanie prawa, a przedstawicielami instytucji badawczych i przemysłu w celu omówienia możliwości, wyzwań, potrzeb i zagrożeń wynikających z zastosowania technologii AI w egzekwowaniu prawa. Wiedza uzyskana z tej wymiany zostanie wykorzystana do zaprojektowania mapy drogowej badań nad AI i polityki prywatności, spełniającej operacyjne, kooperacyjne i wspólne potrzeby policji i organów ścigania.
Koordynatorem projektu jest Fraunhofer Institute for Intelligent Analysis and Information Systems IAIS, Germany, a w skład interdyscyplinarnego zespołu ALIGNER wchodzą trzy europejskie organy ścigania: Policja Baskijska, Szwedzka i Monachijska; naukowcy i eksperci z dziedziny sztucznej inteligencji, etyki i prawa z CBRNE Ltd., Szwedzkiej Agencji Badań Obronnych FOI i Uniwersytetu Katolickiego w Leuven:

Więcej informacji dotyczących projektu ALIGNER na oficjalnej stronie internetowej: https://aligner-h2020.eu/

Aktualności

22 gru 2023

Wesołych Świąt

 
 
Zobacz więcej

2 gru 2023

Umowa na realizację projektu Ensuring Circularity of Soldier Personal Protection Equipment podpisana

 
 

W dniu 1 grudnia 2023 roku Lider projektu Life Cycle Engineering podpisał umowę z Unią Europejską na realizację projektu o tytule Ensuring […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

Złoty medal – 2023 China International Expo International Invention Competition, 13 – 15.07.2023 r., Chongqing, Chiny

Zobacz więcej

Złoty medal – INNOVERSE Innovation & Invention Expo 2023, 28 – 29.08.2023 r., Giorgia Gwinnett, USA.

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu

 
 
Facebook
LinkedIn