Czy to możliwe?
Tak, dzięki zastosowaniu specjalistycznego oprogramowania, zakupionego w ramach projektu inwestycyjnego „INNOWACYJNE WŁÓKIENNICTWO 2020+” (numer umowy RPLD 01.01.00-10-0002/17-00), jesteśmy w stanie przedstawić wyrób w formie graficznej (rysunki modelowe, techniczne, węzły konstrukcyjne), w szybszym czasie.
Specyfikacja Techniczna, to jednak nie tylko rysunki. W naszym Instytucie, Specjaliści Zakładu Naukowego opracowują wszystkie elementy wchodzące w skład Specyfikacji Technicznej, bazując przede wszystkim na badaniach, doświadczeniu i wiedzy.
Co powinna zawierać specyfikacja Techniczna, aby wyrób spełniał wymagania?
Dobrze opracowana Specyfikacja Techniczna, na podstawie której możliwe jest przeprowadzenie Zamówienia publicznego lub usługi, powinna zawierać między innymi:
- Dokumenty związane z wyrobem
- Graficzne przedstawienie wyrobu
- Opis wyrobu
- Wykaz materiałów i dodatków
- Wymagania techniczne materiałów i dodatków jak również samego wyrobu
- Wymiarowanie wyrobu wraz z tabelą wymiarów
- Cechowanie w tym sposób pakowania, przechowywania, oznakowania i konserwacji.
Należy jednak pamiętać, że Specyfikacja Techniczna opracowywana jest zawsze pod wyrób i jej zakres może różnić się w zależności od przeznaczenia podmiotowego wyrobu.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu video, na którym zaprezentowano jedną z wielu możliwości wykorzystania specjalistycznego oprogramowania w zakresie przygotowania rysunków modelowych.