logo strony

Czcionka

A

3 sty 2020
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa KRIMED pt.:  „Metody badawcze w kryminalistyce i medycynie sądowej”
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa KRIMED pt.:  „Metody badawcze w kryminalistyce i medycynie sądowej”

22 listopada 2019 roku, w Instytucie Biotechnologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa KRIMED pt.:  „Metody badawcze w kryminalistyce i medycynie sądowej”. W Konferencji wzięło udział ponad 60 osób z 31 różnych jednostek naukowych. W wydarzeniu uczestniczyli też przedstawiciele firm, kancelarii adwokackich oraz służb mundurowych.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele ITB „MORATEX” realizujący projekt badawczo-rozwojowy pt.: „Specjalistyczny zestaw folii niskoadhezyjnych do zabezpieczania śladów biologicznych” (Nr DOB-BIO9/05/01/2018h) finansowany ze środków NCBiR w ramach konkursu Nr 9/2018 na finansowanie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa,  w konsorcjum naukowym:

  1. Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji w Warszawie
  2. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
  3. Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” w Łodzi
  4. Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w Krakowie
  5. Instytut Genetyki Sądowej Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Na konferencji zaprezentowano komunikat posterowy odnoszący się do celu głównego i celów szczegółowych realizowanego projektu – opracowania specjalistycznego zestawu folii niskoadhezyjnych do zabezpieczania materiału biologicznego wraz z dedykowanymi metodami ekstrakcji DNA do badań kryminalistycznych.

Konferencję otworzył wykład plenarny pt.: „Diagnozowanie i częstotliwość występowania psychopatii wśród różnych grup społecznych” prof. Daniela Boduszka (University of Huddersfield, UK).

Gośćmi Honorowymi byli też: dr hab. inż. Renata Włodarczyk (biegły sądowy z listy prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie), która wygłosiła referat pt.: „Problematyka śladów biologicznych w świetle wybranego przypadku z praktyki kryminalistycznej” oraz dr hab. Anna Koziczak, prof. nadzw. UKW (Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania, Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), której tytuł wystąpienia brzmiał: „Badania DNA jako wzorzec dla tradycyjnych metod identyfikacji kryminalistyczne”.

Kolejnym punktem Konferencji były wystąpienia prelegentów dotyczące aktualnej roli medycyny sądowej i kryminalistyki, nowych technik oraz metod badawczych. Konferencja przyczyniła się do stworzenia forum dla wymiany wiedzy i doświadczeń między uczestnikami oraz prezentacji najciekawszych i najnowszych osiągnięć w kryminalistyce i medycynie sądowej.

Link do dokumentacji fotograficznej z przebiegu konferencji

Aktualności

29 kw. 2025

Regionalne Forum Terytorialne Województwa Łódzkiego

 
 

Miło nam poinformować, że Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”, reprezentowany przez dyrektora Instytutu prof. dr hab. inż. Marcina H. Struszczyka, został członkiem Regionalnego […]

Zobacz więcej

10 kw. 2025

EDF Informational Day 2025

 
 

W dniach 18-19.03.2025 r. w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, odbyła się konferencja European Defence Fund InfoDays stanowiąca główne wydarzenie […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda – Wyróżnienie Specjalne – Lider Bezpieczeństwa Państwa 2024

Zobacz więcej

Złoty medal – 2023 China International Expo International Invention Competition, 13 – 15.07.2023 r., Chongqing, Chiny

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu

 
 
Facebook
LinkedIn