logo strony

Czcionka

A

9 Lis 2018
Wyróżnienie w konkursie Laur Innowacyjności 2018
Wyróżnienie w konkursie Laur Innowacyjności 2018

Laur Innowacyjności to ogólnopolski Konkurs im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne, organizowany przez Naczelną Organizację Techniczną.

W tym roku Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX stanął w szranki przedstawiając jeden z rezultatów zrealizowanych niedawno projektów, a mianowicie HARD-VEST®. Jest to akronim, pod którym ukrywa się bogaty i zaawansowany zestaw środków indywidualnej ochrony balistycznej, a jego rdzeń stanowi nowoczesna, trudnopalna kamizelka wykonana z zastosowaniem kompozytów włóknistych i polietylenowych. Zestaw obejmuje ponadto liczne płyty twarde o trójwymiarowych kształtach oraz lżejsze środki ochrony. Wszystkie zalety konstrukcji czynią ją zdolną do ochrony żołnierza lub funkcjonariusza przed nowoczesnymi pociskami pola walki, pozostawiając jednak użytkownikom i ich dowódcom szerokie możliwości wyboru opcji wyposażenia, zależnie od planowanej misji.

Zgłoszenie zostało przypisane do konkursowej kategorii nr 8 – WŁÓKIENNICTWO, INŻYNIERIA MATERIAŁOWA.

W opinii Jury Konkursu nasz wynalazek okazał się na tyle atrakcyjny, że zdobył WYRÓŻNIENIE. 7 listopada 2018r. w Warszawskim Domu Technika dyplom gratulacyjny odebrała Pani dr inż. Agnieszka Kucharska-Jastrząbek – Zastępca Kierownika Zakładu Projektowego ds. Badań Naukowych i Prac Rozwojowych naszego instytutu.

Aktualności

4 Gru 2018

Odnawialna Przestrzeń Projektowania 2.0

 
 

W dniach 29-30 listopada 2018 odbyła się w naszym mieście międzynarodowa konferencja “Odnawialna Przestrzeń Projektowania 2.0”. Wydarzenie to stanowiło część szerszego projektu […]

Zobacz więcej

3 Gru 2018

Nasza międzynarodowa konferencja zakończyła obrady

 
 

Instytut Technologii Bezpieczeństwa “MORATEX” wraz z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie zorganizowały konferencję „Nowoczesne i zaawansowane technologie stosowane w obszarze bezpieczeństwa państwa”, […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu