logo strony

Czcionka

A

9 Lis 2018
Wyróżnienie w konkursie Laur Innowacyjności 2018
Wyróżnienie w konkursie Laur Innowacyjności 2018

Laur Innowacyjności to ogólnopolski Konkurs im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne, organizowany przez Naczelną Organizację Techniczną.

W tym roku Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX stanął w szranki przedstawiając jeden z rezultatów zrealizowanych niedawno projektów, a mianowicie HARD-VEST®. Jest to akronim, pod którym ukrywa się bogaty i zaawansowany zestaw środków indywidualnej ochrony balistycznej, a jego rdzeń stanowi nowoczesna, trudnopalna kamizelka wykonana z zastosowaniem kompozytów włóknistych i polietylenowych. Zestaw obejmuje ponadto liczne płyty twarde o trójwymiarowych kształtach oraz lżejsze środki ochrony. Wszystkie zalety konstrukcji czynią ją zdolną do ochrony żołnierza lub funkcjonariusza przed nowoczesnymi pociskami pola walki, pozostawiając jednak użytkownikom i ich dowódcom szerokie możliwości wyboru opcji wyposażenia, zależnie od planowanej misji.

Zgłoszenie zostało przypisane do konkursowej kategorii nr 8 – WŁÓKIENNICTWO, INŻYNIERIA MATERIAŁOWA.

W opinii Jury Konkursu nasz wynalazek okazał się na tyle atrakcyjny, że zdobył WYRÓŻNIENIE. 7 listopada 2018r. w Warszawskim Domu Technika dyplom gratulacyjny odebrała Pani dr inż. Agnieszka Kucharska-Jastrząbek – Zastępca Kierownika Zakładu Projektowego ds. Badań Naukowych i Prac Rozwojowych naszego instytutu.

Aktualności

14 maja 2019

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2019 – tak było

 
 

Zgodnie z zapowiedzią, zademonstrowaliśmy Gościom co robimy dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. MORATEX zaczął z nich szeroko czerpać w roku 2007, kiedy […]

Zobacz więcej

8 maja 2019

Wyroby zaprojektowane przez MORATEX prezentowane na wystawie EUROPOLTECH 2019

 
 

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa odbywa się w stolicy i właśnie została otwarta. MORATEX […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu