logo strony

Czcionka

A

9 Lis 2018
Wyróżnienie w konkursie Laur Innowacyjności 2018
Wyróżnienie w konkursie Laur Innowacyjności 2018

Laur Innowacyjności to ogólnopolski Konkurs im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne, organizowany przez Naczelną Organizację Techniczną.

W tym roku Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX stanął w szranki przedstawiając jeden z rezultatów zrealizowanych niedawno projektów, a mianowicie HARD-VEST®. Jest to akronim, pod którym ukrywa się bogaty i zaawansowany zestaw środków indywidualnej ochrony balistycznej, a jego rdzeń stanowi nowoczesna, trudnopalna kamizelka wykonana z zastosowaniem kompozytów włóknistych i polietylenowych. Zestaw obejmuje ponadto liczne płyty twarde o trójwymiarowych kształtach oraz lżejsze środki ochrony. Wszystkie zalety konstrukcji czynią ją zdolną do ochrony żołnierza lub funkcjonariusza przed nowoczesnymi pociskami pola walki, pozostawiając jednak użytkownikom i ich dowódcom szerokie możliwości wyboru opcji wyposażenia, zależnie od planowanej misji.

Zgłoszenie zostało przypisane do konkursowej kategorii nr 8 – WŁÓKIENNICTWO, INŻYNIERIA MATERIAŁOWA.

W opinii Jury Konkursu nasz wynalazek okazał się na tyle atrakcyjny, że zdobył WYRÓŻNIENIE. 7 listopada 2018r. w Warszawskim Domu Technika dyplom gratulacyjny odebrała Pani dr inż. Agnieszka Kucharska-Jastrząbek – Zastępca Kierownika Zakładu Projektowego ds. Badań Naukowych i Prac Rozwojowych naszego instytutu.

Aktualności

27 Cze 2019

Ochrona granic i bezpieczeństwo wewnętrzne – Konferencja INSEC 2019

 
 

12 czerwca 2019 w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się kolejna Międzynarodowa Wystawa i Konferencja INSEC poświęcona tematyce ochrony granic i […]

Zobacz więcej

25 Cze 2019

Warsaw Humanitarian Expo 2019 z udziałem MORATEXU

 
 

Czy pomoc humanitarną można uważać za biznes? Z pewnością wolno się o to spierać na płaszczyźnie etycznej, ale fakty są takie, że […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

INTARG 2019 – MORATEX zdobył dwa medale

Zobacz więcej

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu