logo strony

Czcionka

A

8 mar 2024
Enforce Tac 2024
Enforce Tac 2024

W dniach 26.02-28.02.2024 r odbyły się targi Enforce Tac 2024 w Norymberdze (Niemcy).
Podczas trzech dni przedstawiciele i wystawcy z ponad 78 krajów prezentowali rozwiązania w zakresie materiałów i sprzętu o zastosowaniu wojskowym i policyjnym; rozwiązania istotne dla realizacji zadań w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego oraz szereg innowacji produktowych, które znalazły swoje zainteresowanie wśród wyspecjalizowanej grupy ekspertów. Na miejscu była mgr inż. Emilia Góreczna-Skrzyńska, która miała okazję uczestniczyć w konferencjach i spotkaniach z wystawcami.

Głównymi punktami tematycznymi Enforce Tac 2024 były:
– Broń i amunicja do zastosowań rządowych i wojskowych;
– Innowacje w pojazdach opancerzonych dedykowanych do złożonych misji wojskowych;
– Zastosowanie i obrona systemów bezzałogowych;
– Zastosowanie termowizji, optyk, skanowania 3D;
– Środki ochrony indywidualnej.
Targi oferowały możliwość wymiany wiedzy o wysokim stopniu jakości, a także możliwość prowadzenia osobistych dyskusji technicznych z międzynarodowymi jednostkami w środowisku poufnym. Zainteresowani mogli uczestniczyć w:
– Sympozjum Skandynawsko – Niemieckiego Przemysłu Obronnego;
– Konferencji w sprawie broni i sprzętu ochronnego;
– Spotkaniach z wystawcami, wybranymi dostawcami sprzętu balistycznego, broni i amunicji oraz akredytowanymi przedstawicielami laboratoriów z branży środków ochrony osobistej.

Na targach swoje wyroby prezentowali również wystawcy z Polski: m.in. LUBAWA S.A. wraz z konsorcjum MIRANDA, HPE HOLSTERS oraz firma DTF Solutions. LUBAWA S.A. przedstawiła Ciężki Strój Podchodzeniowy NEW GENERATION EOD SUIT (w którego tworzenie zaangażowany był również Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”), oraz Kuloodporną Kamizelkę Zintegrowaną GSR 2020. Kamizelka GSR 2020 testowana wg PN-V-87000:2011 na klasę kulo- i odłamkoodporności K2/O3 oraz K4 w naszym Laboratorium Badań Balistycznych. HOLSTERS HPE jako producent sprzętu specjalnego prezentował akcesoria obronne oraz artykuły militarne przeznaczone na rynek cywilny i wojskowy. Firma DTF Solutions prezentowała rozwiązanie balistyczne w postaci miękkiego panelu balistycznego również testowanego w naszym Laboratorium Badań Balistycznych wg NIJ Std. 0101.04, poziom IIIA w zakresie amunicji 9x19mm FMJ oraz STANAG 2920 ed.2, odłamek standardowy m=1,1g.

Prezentowane przez Lubawę SA ciężkie ubranie saperskie EOD-ONE widoczne na zdjęciu powstało przy współpracy z Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”. Projekt EOD-ONE „Przeciwwybuchowe i odłamkoodporne ubranie ochronne nowej generacji” finansowany przez NCBR i EFRR zgodnie z umową nr POIR.04.01.04-00-0007/18.

Enforce Tac oferuje wgląd w rozwiązania istotne dla misji w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Wyraźna koncentracja i specjalizacja w połączeniu z najnowocześniejszą wiedzą ekspercką sprawiają, że wydarzenie wyróżnia się na tle innych i jest jednym z najważniejszych dla całej branży

Materiały z wyjazdu to dokumentacja graficzna oraz katalogi i broszury specjalistycznego sprzętu, nowych rozwiązań materiałowych oraz metodyk badawczych.

Aktualności

18 gru 2024

IMMUNE – Kick-off-Meeting

 
 

W dniu 17.12.2024 odbyło się spotkanie online dotyczące początku projektu europejskiego o akronimie „IMMUNE” (Advanced FILAVA-based materials for a new generation of […]

Zobacz więcej

12 gru 2024

Zakończenie projektu PreventPCP

 
 

W dniu 11 grudnia 2024 roku w Brukseli, w obecności przedstawicieli Komisji Europejskiej odbył się oficjalny odbiór dokumentacji projektowej zakończonego właśnie projektu […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda – Wyróżnienie Specjalne – Lider Bezpieczeństwa Państwa 2024

Zobacz więcej

Złoty medal – 2023 China International Expo International Invention Competition, 13 – 15.07.2023 r., Chongqing, Chiny

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu

 
 
Facebook
LinkedIn