logo strony

Czcionka

A

30 Kwi 2020
Kombinezon dla funkcjonariuszy, zwłaszcza policji, pełniących służbę na motocyklach
Kombinezon dla funkcjonariuszy, zwłaszcza policji, pełniących służbę na motocyklach

W kwietniu 2020 roku rozpoczęły się walidacyjne testy użytkowe nowego rozwiązania dla funkcjonariuszy policji. Rozwiązane powstało przy wydatnej współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi w ramach wspólnego z Moratexem Centrum Naukowego.

Jeśli spotkacie na ulicy oszałamiający design policjanta to miejcie pewność, że to właśnie Ta Nowość.

Kombinezon przeznaczony jest dla funkcjonariuszy pełniących służbę na motocyklach i stanowi jedyną ochronę od szyi do kostek jaką dysponują motocykliści uczestniczący w wypadku drogowym. W skład kombinezonu wchodzą z kurtka letnia kurtka zimowa i spodnie.

Kombinezon spełnia normę EN 13595:2002 Odzież ochronna dla zawodowych motocyklistów: kurtki, spodnie oraz ubrania jedno- lub kilkuczęściowe. Część 1: Wymagania ogólne.

fot. Paweł Oborski

Motocyklowe RĘKAWICE ZIMOWE

Rękawice zimowe opracowano specjalnie na potrzeby całodniowej pracy na motocyklach, przystosowane do pracy w chłodnych warunkach pogodowych. Zastosowane materiały i technologie spowodowały, że rękawice są odpowiednikiem rękawic osiągających drugi poziom ochrony według normy PN-EN 13594:2015 oraz spełniają wymagania użytkowników dotyczących wyglądu i parametrów technicznych.

Motocyklowe RĘKAWICE LETNIE

Rękawice letnie opracowane zostały specjalnie do potrzeb i wymagań związanych z całodniową pracą na motocyklach, w letnich warunkach pogodowych i klimatycznych. Zastosowane materiały i technologie spowodowały, że rękawice są odpowiednikiem rękawic osiągających pierwszy poziom ochrony wg normy PN-EN 13594:2015 oraz spełniają wymagania użytkowników dotyczących wyglądu i parametrów technicznych.

OBUWIE MOTOCYKLOWE

Obuwie motocyklowe opracowano specjalnie do potrzeb i wymagań związanych z całodniową pracą na motocyklach, w różnych warunkach pogodowych i klimatycznych. Zastosowane materiały i technologie spowodowały, że buty są odpowiednikiem obuwia osiągającego drugi poziom ochrony według normy PN-EN 13634:2018-02 oraz spełniają wymagania użytkowników dotyczących wyglądu i parametrów technicznych.

Aktualności

16 Wrz 2020

Moratex rozpoczyna strategiczną współpracę z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Włókiennictwa

 
 

Moratex rozpoczyna strategiczną współpracę z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Włókiennictwa. Na terenie Instytutu Włókiennictwa powstanie nowa lokacja badawcza Moratexu odpowiedzialna za […]

Zobacz więcej

9 Wrz 2020

KABINA IZOLACYJNA z aparaturą centrali filtrująco-wentylacyjnej ddedykowana do wydzielania zamkniętej przestrzeni dla pacjentów zarażonych wirusem SARS-COV-2 / objętych kwarantanną

 
 

Na targach MSPO 2020 w Kielcach zaprezentowano KABINĘ IZOLACYJNĄ z aparaturą centrali filtrująco-wentylacyjnej dedykowaną do wydzielania zamkniętej przestrzeni dla pacjentów zarażonych wirusem […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

Złoty Medal na Targach w Norymberdze

Zobacz więcej

Złoty medal na Targach Wynalazczości Innovation & Business Summit, Valencia 2019/Hiszpania

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu