logo strony

Czcionka

A

22 Cze 2016
MORATEX na międzynarodowych manewrach ANAKONDA 16
MORATEX na międzynarodowych manewrach ANAKONDA 16

Międzynarodowe ćwiczenia wojskowe ANAKONDA 16, które odbyły się w Polsce w dniach 7-17 czerwca 2016 z udziałem sił zbrojnych 24 państw sojuszniczych i partnerskich NATO, odbiły się szerokim echem w mass-mediach całego świata. Na zakończenie tych ćwiczeń zorganizowano na płycie wojskowego lotniska Ziemsko wystawę demonstrującą potencjał obronny Polski. Do udziału w wystawie Dowództwo Rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprosiło m.in. Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX. Nasz Instytut przedstawił swoją ekspozycję wraz z POLSKĄ IZBĄ PRODUCENTÓW NA RZECZ OBRONNOŚCI KRAJU, jako członek-założyciel Izby.

Prezentowany wkład MORATEXU w osiągnięcia polskiej myśli technicznej i techniki obronnej potrafił wywołać zaskoczenie u zawodowych żołnierzy z całej Europy oraz USA i Kanady. W szczególności respekt budził wszechstronny i elastyczny zestaw indywidualnej ochrony balistycznej stanowiący rezultat projektu badawczo-rozwojowego HARD-VEST, zrealizowanego przez Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Nawet profesjonalistom z US Army imponowało, że potrafimy chronić żołnierza przed nowoczesnymi pociski pola walki, w tym amunicją przeciwpancerną i zapalającą, klasyfikowaną w normach polskich i amerykańskich NIJ jako najwyższy poziom zagrożenia w kategorii ręcznej broni palnej.

Z kolei inni wystawcy byli zainteresowani usługami Instytutu w sferze badań, a także współpracą przy opracowaniu nowoczesnych technologii, które znalazłyby zastosowanie jako wyposażenie wojskowe. W tym zarówno rozwój ochrony przed bronią konwencjonalną, jak i technologie broni nie-śmiercionośnej.

Tagi:

Aktualności

14 maja 2019

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2019 – tak było

 
 

Zgodnie z zapowiedzią, zademonstrowaliśmy Gościom co robimy dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. MORATEX zaczął z nich szeroko czerpać w roku 2007, kiedy […]

Zobacz więcej

8 maja 2019

Wyroby zaprojektowane przez MORATEX prezentowane na wystawie EUROPOLTECH 2019

 
 

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa odbywa się w stolicy i właśnie została otwarta. MORATEX […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu