logo strony

Czcionka

A

22 Cze 2016
MORATEX na międzynarodowych manewrach ANAKONDA 16
MORATEX na międzynarodowych manewrach ANAKONDA 16

Międzynarodowe ćwiczenia wojskowe ANAKONDA 16, które odbyły się w Polsce w dniach 7-17 czerwca 2016 z udziałem sił zbrojnych 24 państw sojuszniczych i partnerskich NATO, odbiły się szerokim echem w mass-mediach całego świata. Na zakończenie tych ćwiczeń zorganizowano na płycie wojskowego lotniska Ziemsko wystawę demonstrującą potencjał obronny Polski. Do udziału w wystawie Dowództwo Rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprosiło m.in. Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX. Nasz Instytut przedstawił swoją ekspozycję wraz z POLSKĄ IZBĄ PRODUCENTÓW NA RZECZ OBRONNOŚCI KRAJU, jako członek-założyciel Izby.

Prezentowany wkład MORATEXU w osiągnięcia polskiej myśli technicznej i techniki obronnej potrafił wywołać zaskoczenie u zawodowych żołnierzy z całej Europy oraz USA i Kanady. W szczególności respekt budził wszechstronny i elastyczny zestaw indywidualnej ochrony balistycznej stanowiący rezultat projektu badawczo-rozwojowego HARD-VEST, zrealizowanego przez Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Nawet profesjonalistom z US Army imponowało, że potrafimy chronić żołnierza przed nowoczesnymi pociski pola walki, w tym amunicją przeciwpancerną i zapalającą, klasyfikowaną w normach polskich i amerykańskich NIJ jako najwyższy poziom zagrożenia w kategorii ręcznej broni palnej.

Z kolei inni wystawcy byli zainteresowani usługami Instytutu w sferze badań, a także współpracą przy opracowaniu nowoczesnych technologii, które znalazłyby zastosowanie jako wyposażenie wojskowe. W tym zarówno rozwój ochrony przed bronią konwencjonalną, jak i technologie broni nie-śmiercionośnej.

Tagi:

Aktualności

3 Gru 2018

Nasza międzynarodowa konferencja zakończyła obrady

 
 

Instytut Technologii Bezpieczeństwa “MORATEX” wraz z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie zorganizowały konferencję „Nowoczesne i zaawansowane technologie stosowane w obszarze bezpieczeństwa państwa”, […]

Zobacz więcej

26 Paź 2018

Dyrektor MORATEXu odbierze Odznakę Honorową „Zasłużony dla wynalazczości”

 
 

Na dzień 13 grudnia 2018 przypada okrągła, setna rocznica powołania Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Obchody tego jubileuszu […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu