logo strony

Czcionka

A

22 Cze 2016
MORATEX na międzynarodowych manewrach ANAKONDA 16
MORATEX na międzynarodowych manewrach ANAKONDA 16

Międzynarodowe ćwiczenia wojskowe ANAKONDA 16, które odbyły się w Polsce w dniach 7-17 czerwca 2016 z udziałem sił zbrojnych 24 państw sojuszniczych i partnerskich NATO, odbiły się szerokim echem w mass-mediach całego świata. Na zakończenie tych ćwiczeń zorganizowano na płycie wojskowego lotniska Ziemsko wystawę demonstrującą potencjał obronny Polski. Do udziału w wystawie Dowództwo Rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprosiło m.in. Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX. Nasz Instytut przedstawił swoją ekspozycję wraz z POLSKĄ IZBĄ PRODUCENTÓW NA RZECZ OBRONNOŚCI KRAJU, jako członek-założyciel Izby.

Prezentowany wkład MORATEXU w osiągnięcia polskiej myśli technicznej i techniki obronnej potrafił wywołać zaskoczenie u zawodowych żołnierzy z całej Europy oraz USA i Kanady. W szczególności respekt budził wszechstronny i elastyczny zestaw indywidualnej ochrony balistycznej stanowiący rezultat projektu badawczo-rozwojowego HARD-VEST, zrealizowanego przez Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Nawet profesjonalistom z US Army imponowało, że potrafimy chronić żołnierza przed nowoczesnymi pociski pola walki, w tym amunicją przeciwpancerną i zapalającą, klasyfikowaną w normach polskich i amerykańskich NIJ jako najwyższy poziom zagrożenia w kategorii ręcznej broni palnej.

Z kolei inni wystawcy byli zainteresowani usługami Instytutu w sferze badań, a także współpracą przy opracowaniu nowoczesnych technologii, które znalazłyby zastosowanie jako wyposażenie wojskowe. W tym zarówno rozwój ochrony przed bronią konwencjonalną, jak i technologie broni nie-śmiercionośnej.

Tagi:

Aktualności

4 Gru 2018

Odnawialna Przestrzeń Projektowania 2.0

 
 

W dniach 29-30 listopada 2018 odbyła się w naszym mieście międzynarodowa konferencja “Odnawialna Przestrzeń Projektowania 2.0”. Wydarzenie to stanowiło część szerszego projektu […]

Zobacz więcej

3 Gru 2018

Nasza międzynarodowa konferencja zakończyła obrady

 
 

Instytut Technologii Bezpieczeństwa “MORATEX” wraz z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie zorganizowały konferencję „Nowoczesne i zaawansowane technologie stosowane w obszarze bezpieczeństwa państwa”, […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu