logo strony

Czcionka

A

26 Paź 2018
MORATEX nagradza wybrany StartUp w programie Młodzi w Łodzi 2018
MORATEX nagradza wybrany StartUp w programie Młodzi w Łodzi 2018

W roku 2018 Urząd Miasta Łodzi zorganizował już X-tą edycję programu „MŁODZI W ŁODZI”. Jednym z jego elementów był konkurs „Mam Pomysł na StartUp”.
Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” przygląda się środowiskom rodzącym talenty – młodych ludzi dobrze rokujących jako wynalazcy, a także poszukuje inspiracji i innowacyjnych idei przydatnych w obszarze własnej działalności. Dlatego przystąpił do konkursu jako Partner i zobowiązał się do promowania go oraz do ufundowania nagrody: Pakiet konsultacji w zakresie promocji i komercjalizacji efektów procesów projektowych.
Konkurs okazał się nader atrakcyjny. Do ostatniego etapu – przesłuchania przez Kapitułę Konkursu – zakwalifikowano autorów aż 28 projektów. W dniu 2-10-2018 po kilku godzinach prezentacji i dyskusji, Kapituła oddała swe głosy na te najbardziej obiecujące.

Jeden z nich – „Innowacyjny system strzelań dynamicznych HYDRA” uderzająco pasował merytorycznie do obszaru zainteresowań naszego Instytutu, a mianowicie indywidualnego bezpieczeństwa osób zagrożonych z racji obecności w rejonie używania broni palnej.
Z kolei formalnie ten projekt skupiał się na trudnych zagadnieniach wdrożenia i komercjalizacji, czemu idealnie wychodziła naprzeciw ufundowana przez MORATEX nagroda.

Dlatego autorzy właśnie tego projektu – panowie Bartłomiej Kurkowski i Rafał Balcerzak – zostali wyróżnieni przyznaniem nagrody Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”. Gratulujemy!

 

Aktualności

14 Mar 2019

MORATEX na Konferencji i Targach „Więziennictwo 2019” w Lublinie

 
 

Wszechobecność zagrożeń bezpieczeństwa publicznego generuje potrzebę projektowania i wdrażania coraz bardziej bezpiecznego oraz funkcjonalnego sprzętu ochronnego, ze szczególnym wskazaniem na ochrony osobiste, […]

Zobacz więcej

4 Gru 2018

Odnawialna Przestrzeń Projektowania 2.0

 
 

W dniach 29-30 listopada 2018 odbyła się w naszym mieście międzynarodowa konferencja “Odnawialna Przestrzeń Projektowania 2.0”. Wydarzenie to stanowiło część szerszego projektu […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu