logo strony

Czcionka

A

26 Paź 2018
MORATEX nagradza wybrany StartUp w programie Młodzi w Łodzi 2018
MORATEX nagradza wybrany StartUp w programie Młodzi w Łodzi 2018

W roku 2018 Urząd Miasta Łodzi zorganizował już X-tą edycję programu „MŁODZI W ŁODZI”. Jednym z jego elementów był konkurs „Mam Pomysł na StartUp”.
Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” przygląda się środowiskom rodzącym talenty – młodych ludzi dobrze rokujących jako wynalazcy, a także poszukuje inspiracji i innowacyjnych idei przydatnych w obszarze własnej działalności. Dlatego przystąpił do konkursu jako Partner i zobowiązał się do promowania go oraz do ufundowania nagrody: Pakiet konsultacji w zakresie promocji i komercjalizacji efektów procesów projektowych.
Konkurs okazał się nader atrakcyjny. Do ostatniego etapu – przesłuchania przez Kapitułę Konkursu – zakwalifikowano autorów aż 28 projektów. W dniu 2-10-2018 po kilku godzinach prezentacji i dyskusji, Kapituła oddała swe głosy na te najbardziej obiecujące.

Jeden z nich – „Innowacyjny system strzelań dynamicznych HYDRA” uderzająco pasował merytorycznie do obszaru zainteresowań naszego Instytutu, a mianowicie indywidualnego bezpieczeństwa osób zagrożonych z racji obecności w rejonie używania broni palnej.
Z kolei formalnie ten projekt skupiał się na trudnych zagadnieniach wdrożenia i komercjalizacji, czemu idealnie wychodziła naprzeciw ufundowana przez MORATEX nagroda.

Dlatego autorzy właśnie tego projektu – panowie Bartłomiej Kurkowski i Rafał Balcerzak – zostali wyróżnieni przyznaniem nagrody Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”. Gratulujemy!

 

Aktualności

14 maja 2019

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2019 – tak było

 
 

Zgodnie z zapowiedzią, zademonstrowaliśmy Gościom co robimy dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. MORATEX zaczął z nich szeroko czerpać w roku 2007, kiedy […]

Zobacz więcej

8 maja 2019

Wyroby zaprojektowane przez MORATEX prezentowane na wystawie EUROPOLTECH 2019

 
 

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa odbywa się w stolicy i właśnie została otwarta. MORATEX […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu