logo strony

Czcionka

A

26 Paź 2018
MORATEX nagradza wybrany StartUp w programie Młodzi w Łodzi 2018
MORATEX nagradza wybrany StartUp w programie Młodzi w Łodzi 2018

W roku 2018 Urząd Miasta Łodzi zorganizował już X-tą edycję programu „MŁODZI W ŁODZI”. Jednym z jego elementów był konkurs „Mam Pomysł na StartUp”.
Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” przygląda się środowiskom rodzącym talenty – młodych ludzi dobrze rokujących jako wynalazcy, a także poszukuje inspiracji i innowacyjnych idei przydatnych w obszarze własnej działalności. Dlatego przystąpił do konkursu jako Partner i zobowiązał się do promowania go oraz do ufundowania nagrody: Pakiet konsultacji w zakresie promocji i komercjalizacji efektów procesów projektowych.
Konkurs okazał się nader atrakcyjny. Do ostatniego etapu – przesłuchania przez Kapitułę Konkursu – zakwalifikowano autorów aż 28 projektów. W dniu 2-10-2018 po kilku godzinach prezentacji i dyskusji, Kapituła oddała swe głosy na te najbardziej obiecujące.

Jeden z nich – „Innowacyjny system strzelań dynamicznych HYDRA” uderzająco pasował merytorycznie do obszaru zainteresowań naszego Instytutu, a mianowicie indywidualnego bezpieczeństwa osób zagrożonych z racji obecności w rejonie używania broni palnej.
Z kolei formalnie ten projekt skupiał się na trudnych zagadnieniach wdrożenia i komercjalizacji, czemu idealnie wychodziła naprzeciw ufundowana przez MORATEX nagroda.

Dlatego autorzy właśnie tego projektu – panowie Bartłomiej Kurkowski i Rafał Balcerzak – zostali wyróżnieni przyznaniem nagrody Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”. Gratulujemy!

 

Aktualności

27 Cze 2019

Ochrona granic i bezpieczeństwo wewnętrzne – Konferencja INSEC 2019

 
 

12 czerwca 2019 w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się kolejna Międzynarodowa Wystawa i Konferencja INSEC poświęcona tematyce ochrony granic i […]

Zobacz więcej

25 Cze 2019

Warsaw Humanitarian Expo 2019 z udziałem MORATEXU

 
 

Czy pomoc humanitarną można uważać za biznes? Z pewnością wolno się o to spierać na płaszczyźnie etycznej, ale fakty są takie, że […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

INTARG 2019 – MORATEX zdobył dwa medale

Zobacz więcej

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu