W listopadzie 2023 roku odbyło się spotkanie Konsorcjum projektu pt. „Specjalistyczny zestaw do eksploracji śladów pochodzących z miejsc skażonych czynnikami CBRN” (broń chemiczna, biologiczna, radiologiczna i nuklearna), akronim CBRN-BOX (nr DOB-SZAFIR/12/A/041/01/2021, współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu nr 1/SZAFIR/202). Głównym celem spotkania było przeprowadzenie testów sprawdzających dla wybranych komponentów: KMO-CBRN (mobilna komora dekontaminacyjna), NPP-CBRN (namiot współtowarzyszący) oraz modelu SO-CBRN (specjalna odzież ochronna). W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Lubawy S.A, Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”, Akademii Wojsk Lądowych, Akademii Policji w Szczytnie.
Spotkanie umożliwiło dokonanie wielu obserwacji podczas testów, dzięki czemu pojawiły się rekomendacje koniecznych zmian. Pozwoli to udoskonalić produkty z troską o ich funkcjonalność i zaktualizować procedury. Wszystkie czynności przewidziane dla techników kryminalistyki były możliwe do wykonania w specjalnej odzieży ochronnej SO-CBRN.
Na przełomie lutego i marca 2024 roku we Wrocławiu miało miejsce III Sympozjum „Przeciwdziałanie zagrożeniom CBRNE”. Celem spotkania było zapoznanie jego uczestników z wynikami realizacji prac projektu, które były przedstawione w formie warsztatów i pokazów. Prezentowana tematyka obejmowała rozwiązania systemowe w zakresie reagowania na zdarzenia CBRNE, szkolenia i treningi służb, kryminalistykę w terenie skażonym oraz nowe technologie w obszarze detekcji i ochrony przed zagrożeniami CBRNE. Przeprowadzone pokazy dotyczyły reagowania na zdarzenie z czynnikiem biologicznym oraz postępowania ze skażonym pacjentem w zdarzeniu CBRNE.