logo strony

Czcionka

A

20 Cze 2016
Targi INTARG 2016
Targi INTARG 2016

W dniach 14-15 czerwca 2016 r. Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” wziął udział w Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016.

Targi zostały zorganizowane w Katowicach pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Pana Jarosława Gowina i Ministerstwa Rozwoju. W tej interesującej imprezie wystawienniczej dotyczącej wynalazczości wzięły udział polskie i zagraniczne wyższe uczelnie, jednostki naukowo-badawcze, przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy, prezentując nowatorskie rozwiązania z różnych dziedzin nauki i gospodarki.

ITB „MORATEX” promował mobilne laboratorium do wykrywania śladów daktyloskopijnych parami estru kwasu cyjanoakrylowego opracowane w ramach projektu Nr O ROB 0020 01/ID 20/1, realizowanego na rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Państwa, finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Prezentowany wynalazek spotkał się z dużym uznaniem gości targowych i Jury konkursowego i został nagrodzony srebrnym medalem.
Targom towarzyszyły liczne konferencje, w których wzięli udział przedstawiciele ITB „MORATEX” wygłaszając referaty i biorąc czynny udział w dyskusji.

Tagi:

Aktualności

14 maja 2019

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2019 – tak było

 
 

Zgodnie z zapowiedzią, zademonstrowaliśmy Gościom co robimy dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. MORATEX zaczął z nich szeroko czerpać w roku 2007, kiedy […]

Zobacz więcej

8 maja 2019

Wyroby zaprojektowane przez MORATEX prezentowane na wystawie EUROPOLTECH 2019

 
 

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa odbywa się w stolicy i właśnie została otwarta. MORATEX […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu