logo strony

Czcionka

A

20 Cze 2016
Targi INTARG 2016
Targi INTARG 2016

W dniach 14-15 czerwca 2016 r. Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” wziął udział w Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016.

Targi zostały zorganizowane w Katowicach pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Pana Jarosława Gowina i Ministerstwa Rozwoju. W tej interesującej imprezie wystawienniczej dotyczącej wynalazczości wzięły udział polskie i zagraniczne wyższe uczelnie, jednostki naukowo-badawcze, przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy, prezentując nowatorskie rozwiązania z różnych dziedzin nauki i gospodarki.

ITB „MORATEX” promował mobilne laboratorium do wykrywania śladów daktyloskopijnych parami estru kwasu cyjanoakrylowego opracowane w ramach projektu Nr O ROB 0020 01/ID 20/1, realizowanego na rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Państwa, finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Prezentowany wynalazek spotkał się z dużym uznaniem gości targowych i Jury konkursowego i został nagrodzony srebrnym medalem.
Targom towarzyszyły liczne konferencje, w których wzięli udział przedstawiciele ITB „MORATEX” wygłaszając referaty i biorąc czynny udział w dyskusji.

Tagi:

Aktualności

4 Gru 2018

Odnawialna Przestrzeń Projektowania 2.0

 
 

W dniach 29-30 listopada 2018 odbyła się w naszym mieście międzynarodowa konferencja “Odnawialna Przestrzeń Projektowania 2.0”. Wydarzenie to stanowiło część szerszego projektu […]

Zobacz więcej

3 Gru 2018

Nasza międzynarodowa konferencja zakończyła obrady

 
 

Instytut Technologii Bezpieczeństwa “MORATEX” wraz z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie zorganizowały konferencję „Nowoczesne i zaawansowane technologie stosowane w obszarze bezpieczeństwa państwa”, […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu