logo strony

Czcionka

A

20 Cze 2016
Targi INTARG 2016
Targi INTARG 2016

W dniach 14-15 czerwca 2016 r. Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” wziął udział w Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016.

Targi zostały zorganizowane w Katowicach pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Pana Jarosława Gowina i Ministerstwa Rozwoju. W tej interesującej imprezie wystawienniczej dotyczącej wynalazczości wzięły udział polskie i zagraniczne wyższe uczelnie, jednostki naukowo-badawcze, przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy, prezentując nowatorskie rozwiązania z różnych dziedzin nauki i gospodarki.

ITB „MORATEX” promował mobilne laboratorium do wykrywania śladów daktyloskopijnych parami estru kwasu cyjanoakrylowego opracowane w ramach projektu Nr O ROB 0020 01/ID 20/1, realizowanego na rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Państwa, finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Prezentowany wynalazek spotkał się z dużym uznaniem gości targowych i Jury konkursowego i został nagrodzony srebrnym medalem.
Targom towarzyszyły liczne konferencje, w których wzięli udział przedstawiciele ITB „MORATEX” wygłaszając referaty i biorąc czynny udział w dyskusji.

Tagi:

Aktualności

3 Gru 2018

Nasza międzynarodowa konferencja zakończyła obrady

 
 

Instytut Technologii Bezpieczeństwa “MORATEX” wraz z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie zorganizowały konferencję „Nowoczesne i zaawansowane technologie stosowane w obszarze bezpieczeństwa państwa”, […]

Zobacz więcej

26 Paź 2018

Dyrektor MORATEXu odbierze Odznakę Honorową „Zasłużony dla wynalazczości”

 
 

Na dzień 13 grudnia 2018 przypada okrągła, setna rocznica powołania Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Obchody tego jubileuszu […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

POTRÓJNY SUKCES NA NAJWAŻNIEJSZEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW W NIEMCZECH

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu