logo strony

Czcionka

A

20 Cze 2016
Targi INTARG 2016
Targi INTARG 2016

W dniach 14-15 czerwca 2016 r. Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” wziął udział w Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016.

Targi zostały zorganizowane w Katowicach pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Pana Jarosława Gowina i Ministerstwa Rozwoju. W tej interesującej imprezie wystawienniczej dotyczącej wynalazczości wzięły udział polskie i zagraniczne wyższe uczelnie, jednostki naukowo-badawcze, przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy, prezentując nowatorskie rozwiązania z różnych dziedzin nauki i gospodarki.

ITB „MORATEX” promował mobilne laboratorium do wykrywania śladów daktyloskopijnych parami estru kwasu cyjanoakrylowego opracowane w ramach projektu Nr O ROB 0020 01/ID 20/1, realizowanego na rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Państwa, finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Prezentowany wynalazek spotkał się z dużym uznaniem gości targowych i Jury konkursowego i został nagrodzony srebrnym medalem.
Targom towarzyszyły liczne konferencje, w których wzięli udział przedstawiciele ITB „MORATEX” wygłaszając referaty i biorąc czynny udział w dyskusji.

Tagi:

Aktualności

3 Lip 2018

Konferencja ECO MAKE 2018 i konkurs BLUE DROP dla projektantów

 
 

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi organizuje już po raz piąty konferencję ECO MAKE. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach […]

Zobacz więcej

26 Kwi 2018

MORATEX wspiera Straż Leśną.

 
 

Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX został zaproszony na naradę Straży Leśnej, która odbyła się w dniu 25 kwietnia 2018r., w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

Główni
Interesariusze
Instytutu