logo strony

Czcionka

A

2 sie 2021
WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY ZAPRASZA PACJENTÓW DO TESTOWANIA NOWOCZESNEGO OPATRUNKU
WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY ZAPRASZA PACJENTÓW DO TESTOWANIA NOWOCZESNEGO OPATRUNKU

Wojskowy Instytut Medyczny prowadzi otwarty nabór pacjentów do udziału w badaniu klinicznym nowego polskiego opatrunku, opracowanego przez Konsorcjum Naukowo – Przemysłowe pod kierownictwem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Opatrunek jest porównywany pod względem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania miejscowego z aktualnie używanym w NATO amerykańskim przeciwkrwotocznym opatrunkiem bojowym Celox.

Zapraszamy osoby z ranami głównie skórnymi lub skórno podskórnymi powstałymi w wyniku leczenia chirurgicznego (zmian skórnych, oparzeń, owrzodzeń, blizn, przykurczów, zniekształceń pourazowych). Pacjent po zgłoszeniu przejdzie wstępną rozmowę z lekarzem, który zweryfikuje, czy dana osoba spełnia szczegółowe kryteria kliniczne dopuszczające do udziału w badaniu.

Badanie ma na celu ocenę porównawczą skuteczności tamowania krwawienia dwóch opatrunków hitozanowych, w  świeżych ranach chirurgicznych o wymiarach około 10×10 cm (miejsca wycięć, miejsce pobrania przeszczepu skóry). Badanie jest prowadzone przez Oddział Kliniczny Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń WIM.

Pobyt w szpitalu trwa 3 dni, kolejne kontrole ambulatoryjne po 7 dniach i 2 miesiącach. Osoby w wieku od 18 – 75 lat zainteresowane wzięciem udziału w badaniu proszone są o kontakt z sekretariatem Oddziału Klinicznego Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń, celem umówienia wizyty konsultacyjnej, pod nr tel. 261 817 219 (bez prefixu linia bezpośrednia). Oceny możliwości przystąpienia do badania dokona Kierownik Oddziału Klinicznego dr n. med. Wojciech Witkowski w uzgodnionym, wygodnym dla pacjenta terminie.

Badanie jest prowadzone w ramach realizacji projektu rozwojowego dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pt. „Zestaw opatrunkowy zabezpieczający urazy powstałe w trakcie pełnienia obowiązków służbowych przez służby mundurowe”, nr DOB BIO6/19/98/2014 w ramach konkursu nr 6/2014 w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Znak badania klinicznego: 01/HEMOST/2014.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Oddziału Klinicznego Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń WIM.

 

Partnerzy konsorcjum projektu:

– Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie – lider projektu

– Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie

– Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

– Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie

– Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych

– Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” w Łodzi

– Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A z siedzibą w Konieczkach

Aktualności

22 gru 2023

Wesołych Świąt

 
 
Zobacz więcej

2 gru 2023

Umowa na realizację projektu Ensuring Circularity of Soldier Personal Protection Equipment podpisana

 
 

W dniu 1 grudnia 2023 roku Lider projektu Life Cycle Engineering podpisał umowę z Unią Europejską na realizację projektu o tytule Ensuring […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

Złoty medal – 2023 China International Expo International Invention Competition, 13 – 15.07.2023 r., Chongqing, Chiny

Zobacz więcej

Złoty medal – INNOVERSE Innovation & Invention Expo 2023, 28 – 29.08.2023 r., Giorgia Gwinnett, USA.

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu

 
 
Facebook
LinkedIn