logo strony

Czcionka

A

2 sie 2021
WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY ZAPRASZA PACJENTÓW DO TESTOWANIA NOWOCZESNEGO OPATRUNKU
WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY ZAPRASZA PACJENTÓW DO TESTOWANIA NOWOCZESNEGO OPATRUNKU

Wojskowy Instytut Medyczny prowadzi otwarty nabór pacjentów do udziału w badaniu klinicznym nowego polskiego opatrunku, opracowanego przez Konsorcjum Naukowo – Przemysłowe pod kierownictwem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Opatrunek jest porównywany pod względem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania miejscowego z aktualnie używanym w NATO amerykańskim przeciwkrwotocznym opatrunkiem bojowym Celox.

Zapraszamy osoby z ranami głównie skórnymi lub skórno podskórnymi powstałymi w wyniku leczenia chirurgicznego (zmian skórnych, oparzeń, owrzodzeń, blizn, przykurczów, zniekształceń pourazowych). Pacjent po zgłoszeniu przejdzie wstępną rozmowę z lekarzem, który zweryfikuje, czy dana osoba spełnia szczegółowe kryteria kliniczne dopuszczające do udziału w badaniu.

Badanie ma na celu ocenę porównawczą skuteczności tamowania krwawienia dwóch opatrunków hitozanowych, w  świeżych ranach chirurgicznych o wymiarach około 10×10 cm (miejsca wycięć, miejsce pobrania przeszczepu skóry). Badanie jest prowadzone przez Oddział Kliniczny Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń WIM.

Pobyt w szpitalu trwa 3 dni, kolejne kontrole ambulatoryjne po 7 dniach i 2 miesiącach. Osoby w wieku od 18 – 75 lat zainteresowane wzięciem udziału w badaniu proszone są o kontakt z sekretariatem Oddziału Klinicznego Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń, celem umówienia wizyty konsultacyjnej, pod nr tel. 261 817 219 (bez prefixu linia bezpośrednia). Oceny możliwości przystąpienia do badania dokona Kierownik Oddziału Klinicznego dr n. med. Wojciech Witkowski w uzgodnionym, wygodnym dla pacjenta terminie.

Badanie jest prowadzone w ramach realizacji projektu rozwojowego dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pt. „Zestaw opatrunkowy zabezpieczający urazy powstałe w trakcie pełnienia obowiązków służbowych przez służby mundurowe”, nr DOB BIO6/19/98/2014 w ramach konkursu nr 6/2014 w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Znak badania klinicznego: 01/HEMOST/2014.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Oddziału Klinicznego Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń WIM.

 

Partnerzy konsorcjum projektu:

– Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie – lider projektu

– Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie

– Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

– Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie

– Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych

– Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” w Łodzi

– Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A z siedzibą w Konieczkach

Aktualności

29 kw. 2025

Regionalne Forum Terytorialne Województwa Łódzkiego

 
 

Miło nam poinformować, że Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”, reprezentowany przez dyrektora Instytutu prof. dr hab. inż. Marcina H. Struszczyka, został członkiem Regionalnego […]

Zobacz więcej

10 kw. 2025

EDF Informational Day 2025

 
 

W dniach 18-19.03.2025 r. w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, odbyła się konferencja European Defence Fund InfoDays stanowiąca główne wydarzenie […]

Zobacz więcej

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda – Wyróżnienie Specjalne – Lider Bezpieczeństwa Państwa 2024

Zobacz więcej

Złoty medal – 2023 China International Expo International Invention Competition, 13 – 15.07.2023 r., Chongqing, Chiny

Zobacz więcej

Główni
Interesariusze
Instytutu

 
 
Facebook
LinkedIn